Kutyáknál a veszettség főbb tünetei: nyálzás (nyálcsorgás), lógó állkapocs, széjjeltérő kancsalság, viselkedészavar (agresszió), kóborlási hajlam, emészthetetlen tárgyak (kő, kavics, fadarab) lenyelése, majd nyelészavar, nagyon jellegzetes rekedtté váló hang, víziszony, ugyanis a bénulások előtt a nyelés, amelyet reflexszerűen már a víz látványa is kiválthat, görcsös fájdalmat okoz).
A betegség „szabályos” formájában három szakaszt különböztethetünk meg:
Az első, nagyjából 1/2-3 napig tartó időszakban megváltozik az állat viselkedése. Kedvetlenebb, zárkózottabb vagy éppen ingerlékeny, nyugtalan lehet, étvágytalan, de furcsa, undort keltő anyagokat, tárgyakat felfal.
A második, nagyjából 1-2 napig tartó szakaszban, az állat sokkal nyugtalanabb, támad, az idegesség a dühöngésig fokozódik. Ez a szakasz lakásban tartott, jól szocializált kutyáknál akár ki is maradhat (ún. csendes veszettség).
A harmadik szakaszra már a teljes tompultság és a bénulások fokozódása a jellemző. A száj nyitott, az állkapocs lóg, a bénult nyelv előesik, majd a bénulások átterjednek a törzs és a végtagok izmaira is, végül az állat a betegség 5-8., ritkábban a 12-15. napján a lélegző-izmok bénulása miatt elpusztul.
Macskában a veszettség hasonló tünetekkel jelentkezik, a dühöngő szakaszban az állat gyakran fejre támad.
Fertőzött rókákra jellemző, hogy a viselkedészavar szokatlanul „szelíddé” teszi az állatokat, elvesztik félelemérzetüket,falvakba, városokba bemennek, közel merészkednek az emberhez, akár megsimogatni is engedik magukat, ez az állapot azonban váratlanul átcsap agresszivitásba.
Embernél a fertőződés bekövetkezhet veszett állatok marása útján, ritkábban veszett állatok nyálának sebbe, sérült bőrre jutása következtében vagy veszett róka nyúzásakor. A lappangási idő 3-8 hét, de lehet 5 nap és lehet 12 hónap is. Tünetek: a marás vagy fertőződés helye viszket, égő fájdalom ezen a területen, általános lehangoltság, rosszullét. Később fokozott nyugtalanság, görcsrohamok, dührohamok, nyálzás, nyelési nehézségek, tarkómerevség, majd bénulások. A betegség kialakulása a tünetek megjelenése előtt vakcinázással megelőzhető.
Új hozzászólás